Latvijas Universitātes
Bioloģijas fakultāte
(!!! Šis ir fakultātes vecais serveris !!!)
Sākumlapa LU Bioloģijas fakultāte Studiju
materiāli
LU Raksti
Bioloģija
Olimpiāde
 
 

Tradīcijas


Biologu nakts ir pirmais tradicionālais pasākums, kas notiek rudens semestrī, atsākoties mācību gadam. Vecākiem fakultātes beidzējiem šis pasākums saistās ar atmiņām par laikiem, kad pirmā kursa studenti pirmajā studiju mēnesī devās nevis auditorijās, bet gan uz kolhoziem palīdzēt ražas novākšanā, un pēdējā lauku darbu nedēļā aicināja uz iepazīšanās pasākumu vecāko kursu studentus un mācībspēkus. Kolhozu laiki beigušies, bet tradīcija saglabājusies jaunā formā kā jautrs pasākums ar studentiskām izdarībām, kas tiek organizēts Rīgā vai arī mācību prakses bāzē Kolkā.

Jauno studentu iesvētīšana jeb Fukšu balle (fuksene) ir pirmais pārbaudījums pirmkursniekiem, lai kļūtu par īstu fakultātes studentu. Pirmkursnieks, kurš ir izturējis pirmos pārbaudījumus nevis pie docētājiem, bet gan pie vecāko kursu kolēģiem, parādot prasmi pārvarēt viņu uzliktos šķēršļus un orientēšanās spējas fakultātes ēkā, svinīgā ceremonijā saņem fukšu zieģeli un tiek uzņemts biologu saimē kā savējais.

Mediums ir nopietns atskaites punkts, kad puse studiju ir «nolauzta» un var sākt vērtēt un atskatīties uz fakultātē pavadīto laiku un nopietnāk padomāt par vēl atlikušo.

Karnevālu kā jau daudzviet pasaulē, nu arī Latvijā rīko laikā, kad pēc austrumnieku kalendāra sākas jauns gads. Februāra sākums ir arī laiks, kad čaklākie studenti ir pabeiguši ziemas sesijas pārbaudījumus un jaunais semestris arī vēl nav sācies. Šai laikā var atpūsties, pārģērbties par neparastu būtni un izbaudīt citus karnevāla pārsteigumus.

Kā jauna tradīcija izveidojusies studentu organizētā Gada pasniedzēja un studenta noteikšana. Tā ir īsta erudīcijas pārbaude studentu izvirzītajiem mācībspēkiem un studentiem par vairāku titulu ieguvi. Kandidātu zināšanas un mākslinieciskās spējas vērtē neatkarīga mācībspēku un studentu žūrija.

Ik gadus maija beigās, kad lekciju un auditoriju laiks tuvojas noslēgumam, fakultātes darbinieki dodas zaļumos uz LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavu «Babīte». Audzētavas darbinieku, visbiežāk direktora, vadībā ir iespēja iepazīt gan jaunākās, gan krāšņākās rododendru šķirnes, kā arī vienkārši pabūt kopā, atpūsties un pārrunāt jautājumus, ko ikdienā bieži nepagūstam.

Biologu himna =>


Lapas adrese: www.daba.lu.lv/parbf/tradicijas

BF vēsture

Tradīcijas

Studentu pašpārvalde

Katedras

Fakultātes dome

Citas struktūrvienības

BF koris «DeCoro»

Prakses bāze Kolkā

Filmas un bukleti

Kontakti

Tālruņi

Kā mūs atrast

Sākumlapa LU LUIS Dabas dati
Pēdējās izmaiņas
2014.08.20 – 14:27
  Latvijas Universitāte LU IT serviss LUIS Dabas dati
index.shtml pēdējās izmaiņas: 2014.08.20 – 14:27
© 2007. – 2019. LU Bf